Leanest bränding ja koduleht

Moderne ja funky, kuid samas rahulik ja viisakas

Projektile õige tüpograafia valimine pole kunagi lihtne, seda võib pidada isegi üheks olulisemaks teguriks terves brändi kontseptsiooni väljatöötamisel. Tekst on üks visuaalse identiteedi peamisi elemnte ning osa ettevõtte tuumast ning see nõuab erilist tähelepanu ning austust.

Valisime sobivaimaks Šveitsi fondilooja Grilli Type poolt loodud GT Flexaning kasutasime sealt Extended versiooniRegulari ja Boldi nii graagikal üldiselt, digil ning kodulehel.

Kirjatüübi leiate Grilli Type Foundry kodulehelt – GT Flexa Font Family

värrrrvid!

Statiline roheline – See brilljantne roheline sümboliseerib elektrit – see on värviskeemi kroon ning eristub muust värvipaletist, ehk isegi kohati silmale liiga teravate kontrastidena. Seetõttu kasutame staatikast pakatavat rohelist pigem graafika rõhuasetuste tõstmisel ning tekstides sõnumite eristamisega muust sisust.

Tumehall . Kasutasime musta asemel tumehalli, et sobitada seda kokku peamise rohelise elektritooniga. Tumehall on sügav ning rohelisega kõrvuti kasutades nõuab endale vähem tähelepanu kui seda oleks teinud must. Seepärast on tumehall alati toetavas rollis ning sekundeerib rohelise juures pigem partnerina.

Helehall – Helehall on alati tugivärv ning sellega eristame erinevaid alasid üldisest valgest taustast ning kasutame ka tekstide juures näiteks rohelisel või tumehallil taustal – jällegi põhjusel, kuna valge oleks olnud liialt konkureeriv.

PNL Engineers re-bränding

Paindlik tüpograafia

Selge sõnum nõuab selget ning paindlikku tüpograafiat. Valisime kena ning harmoonilise fondipere Play, mis on vabalt kasutatav Google Font valikus ning seda nii desktopi kui veebifondina. Visuaalis kasutasime peamiselt Regular ning Bold paksust, kui kliendi kasutada on terve Play fondipere.

PNLi tüpograafia kasutus on küllaltki lai, ulatudes nii digitaalsetele kanalitesse kui füüsilistele kandjatele (erinevad prindid, riietus, viidad jms). Sõnumite ja tekstimassivide eraldamiseks kasutasime erinevates visuaalides tekste nii täidetult kui piirjoonega.

Play font Font Family (Google Fonts)

Kliendi tagasiside

Meie varasem visuaalne identiteet vajas värskendust, Sviiter tegi selle ära! Sviitri meeskond koondas meie mõtted, lõi uue visuaali ja andis sellel sisu. Tajusime koheselt koostöö alguses sõbraliku õhkkonda, mis andis kindluse Sviitriga ka tulevasi ideid koos ellu viia.

Andre Remsel PNL Insenerid

Ülemiste Loftoffice visuaalne identiteet

Hammerhead re-bränding

Lääneranna valla vapp ja sümboolika

Merejoone peegeldus

Meie konkursi idee oli seotud piirkondliku asukohale viidates ning seotud otseselt merejoone ning sellega seonduvatele peamistele tegevustele.

Sinine värvus ja valge lainelõikes jalus viitavad valla mereäärsele asukohale ja elanike merega seotud tegevusaladele. Sinine värv tähistab vallale iseloomulikke soid, rabasid ja merd. Sinine kui vee ja puhta õhu sümbol märgib samuti valla elanike tulevikupüüdlusi ning tähistab puhast loodust ja mitmeid looduskaitse- ja hoiualasid.

Eesti vaba looduse sümboliks on kotkas ning see lind on põlisasukas ka Lääneranna valla rannikualadel, peamiselt Matsalu Rahvuspargi aladel. Pargi aladelt leiab hulgaliselt kotkaste pesitsusalasid ning looduskaitsealasid, selhulgas hiljutu moodustatud Varbla looduskaitseala.

Kotkas

Kotkas kui lindude kuningas sümboliseerib tarkust, jõudu ja visiooni. Lendlev kotkas kannab maalt taevasse edasi sõnumit uuenenud elust, paindlikkusest ja vastupidavusest, et minna läbi raskustest ning jagada vabadust, julgust vaadata enda ette ja saavutada seda, mis tundub saavutamatu.


Kotkas viitab ühtlasi evangelist Johannesele, Saare-Lääne piiskopi kaitsepühakule, kelle sümboliks see oli; Saare-Lääne piiskopi keskus ja piiskopi residents asus algselt Lihulas.

Väärtused ajaloost ja kultuurist

Müürihambuline jaotus tähistab kaitsefunktsiooni, osutab sellisena eestlaste muistsetele maalinnadele, mida Lääneranna vallas on ristisõdade eelsest perioodist koguni kaheksa (Lihula muinaslinnus, Soontagana maalinn, Karuse linnus, Keblaste Taramägi, Kurese ringvall-linnus, Lihnutsi kants, Massu linnus ja Salevere linnus) ja hilisemale piiskopi- ning vasallilinnusele (Lihula piiskopilinnus ja Virtsu vasallilinnus).