Riigi Kinnisvara aastaraamatud

Riigi Kinnisvara aastaraamatud

Sisekommunikatsiooni sümbolid Keskkonnaministeeriumile

Ma mõistan ja saan aru

Sümbol: Mesilane

Märkan positiivseid ning arengule suunatud liikumisi minu ümber. Ma kuulan erinevaid arvamusi ning pakun lahendusi, kuidas teha asju lihtsamalt ning efektiivsemalt.

Ma hoolin ja hoian

Sümbol: Sipelgas

Ma hoolin loodusest ja inimestest minu ümber väljendan seda oma tegevuste ning hoiakutega ka teistele.

Ma otsustan ja võtan vastutuse

Sümbol: Tamm

Ma tean, et mõjutan oma käitumise ja otsustega tulevasi põlvkondi. Ma käitun vastavalt ja võtan vastutuse oma võimalike tegemata jätmiste osas.

Ma õpin ja jagan

Sümbol: Võililleõis

Ma õpin ja arendan end pidevslt. Ma jagan oma teadmisi, kogemust ja olen eeskujuks keskkonnateadlikkuse osas.

Eesti Interneti Päev 2019

Kuidas läheb, .ee

Sel korral on luubi all mõte, et tahtsime vaba internetti, see oli interneti algusaegade põhimõte, kuid kas saime tõejärgse ajastu? Kas andmed on kui Kratt, kes peremehele “kapitali” kannab? Kas riik on meile digilmaailmas ema ja isa eest? Kes peaks kaitsma meid meie endi ja tehnoloogia eest? Kas oled valmis, et Youtube Euroopas kohvri kokku pakib? Ja kas leiame vastuse meid sajandeid põletanud teemale – “Kumb on targem? Kas muna või kana?” Kas Sina või Sinu laps?

Interneti Päev 2019 peamine idee on tuua kokku Eesti interneti ja kogukonna huvilised, et arutada ja anda oma panus Eesti Interneti arengule.

Baltic Domain Days

Eesti Interneti Päeva raames toimus ka Balti Domeenide Päev, mille juhiks sellel aastal Eesti. Teemade all kõneldi üldiselt Eestit, Lätit ja Leedut puudutavate küsimustega ning arutleti kolme väikeriigi rahvusdomeenide muredest ja arengutest.

NIC LV Baltic Domain Days

Me tegime

Meie ülesandeks oli kogu ürituse visuaal, mis sobiks nii kohalikule Interneti Päevale kui suuremale Balti Domeeni Päevale.

Ruumi ilmestavad vahutähed – Lõime Kultuurikatla konverentsi alale mitmed vahutähed, mis ilmestasid nii balti domeene (.ee, .lv kui .lt) ning erinevaid hashtage, et külalised saaksid oma mõtteid kindla viitega jagada.

Esitlused ja vaheslaidid – Ürituse esitlused ja vaheslaidid said ühtse käekirja ning mõjusid tervikuna koos ruumi interjööri ning valguslahendusega.

Külaliste meened – Esinejate meeneteks valisime meie enda loodud posterkalendri, kus väikse erandina uus aasta 2019. aasta ürituse lõpuga ning lõppes siis kui aeg taas Interneti Päevale tulla.

Esinejate meened – Kõik esinejad said väikse karbi .ee makroone, mille karbil ilutses .ee domeeni selgitussarjast kaitjakati.ee tuttavad tegelased.

Lääneranna valla vapp ja sümboolika

Merejoone peegeldus

Meie konkursi idee oli seotud piirkondliku asukohale viidates ning seotud otseselt merejoone ning sellega seonduvatele peamistele tegevustele.

Sinine värvus ja valge lainelõikes jalus viitavad valla mereäärsele asukohale ja elanike merega seotud tegevusaladele. Sinine värv tähistab vallale iseloomulikke soid, rabasid ja merd. Sinine kui vee ja puhta õhu sümbol märgib samuti valla elanike tulevikupüüdlusi ning tähistab puhast loodust ja mitmeid looduskaitse- ja hoiualasid.

Eesti vaba looduse sümboliks on kotkas ning see lind on põlisasukas ka Lääneranna valla rannikualadel, peamiselt Matsalu Rahvuspargi aladel. Pargi aladelt leiab hulgaliselt kotkaste pesitsusalasid ning looduskaitsealasid, selhulgas hiljutu moodustatud Varbla looduskaitseala.

Kotkas

Kotkas kui lindude kuningas sümboliseerib tarkust, jõudu ja visiooni. Lendlev kotkas kannab maalt taevasse edasi sõnumit uuenenud elust, paindlikkusest ja vastupidavusest, et minna läbi raskustest ning jagada vabadust, julgust vaadata enda ette ja saavutada seda, mis tundub saavutamatu.


Kotkas viitab ühtlasi evangelist Johannesele, Saare-Lääne piiskopi kaitsepühakule, kelle sümboliks see oli; Saare-Lääne piiskopi keskus ja piiskopi residents asus algselt Lihulas.

Väärtused ajaloost ja kultuurist

Müürihambuline jaotus tähistab kaitsefunktsiooni, osutab sellisena eestlaste muistsetele maalinnadele, mida Lääneranna vallas on ristisõdade eelsest perioodist koguni kaheksa (Lihula muinaslinnus, Soontagana maalinn, Karuse linnus, Keblaste Taramägi, Kurese ringvall-linnus, Lihnutsi kants, Massu linnus ja Salevere linnus) ja hilisemale piiskopi- ning vasallilinnusele (Lihula piiskopilinnus ja Virtsu vasallilinnus).