Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vali oma trükisele õige paber - Vali oma trükisele õige paber - Vali oma trükisele õige paber - Vali oma trükisele õige paber - Vali oma trükisele õige paber

Erkki

Trükimaterjalidega tegelemisel on sobiva paberi valimine kriitiline otsus, mis võib oluliselt mõjutada lõpptulemuse kvaliteeti, maksumust ja vastupidavust. Tarka valikut tehes on oluline arvesse võtta kahte põhitegurit: paberi tüüp ja selle grammkaal (kaal).

Paberitüübid

Kaetud paber

Kattega paberil on sile pind lubjakihiga, mis annab poolmati või läikiva viimistluse. See tüüp on suurepärane valik materjalidele, mis sisaldavad erksaid pilte ja fotosid. Näiteks soovitatakse poolmati kattega paberit (sageli tuntud kui siid) siis, kui teie trükis sisaldab teksti ja pilte tasakaalus. Teisalt on läikiva kattega paber (Gloss) valik, kui pildid domineerivad kujunduses. See sobib eriti hästi reklaamtrükistele.

Näidis: Kliimaministeeriumi sisekommunikatsiooni väärtused.

Katmata paber

Katmata paber daarenti pole läbinud erikohtlemist, mistõttu on selle pind tekstuuriga ja kare, kui vaadata lähedalt. See tüüp sobib hästi pikemate tekstide, tõendite, raamatute, brošüüride ja käsitsi kirjutatud materjalide jaoks.

Näidis: Bon Vegan kataloog – Prinditud katmata paberitele (kaaned Serixo 270g, sisu Serixo 150g).

Taastöödeldud paber

Keskkonnasõbraliku trüki jaoks võiksite kaaluda 100% taaskasutatud paberi kasutamist. Sellel on tavaliselt kerge hallikas varjund ja säilitab katmata viimistluse. Kuigi pildid võivad tunduda pisut tagasihoidlikud, edastab taaskasutatud paber tõhusalt teie pühendumust keskkonnasõbralikele trükipraktikatele.

Näidis: Wesse kataloog – Prinditud taaskasutatud katmata paberile (kaaned Olin Design Regular 240g, sisu Olin Design Regular 150g).

Disainpaberid

Kui soovite oma trükimaterjalidele lisada elegantsi ja ainulaadsust, on disaineripaberid õige valik. Need on tavaliselt värvilised eripaberid, mis võivad anda teie trükistele eksklusiivse välimuse. Neid valitakse sageli eksklusiivsemate trükiste jaoks, nagu kutsekaardid, postkaardid, tänukirjad või pakendid.

Näidis: Eesti Interneti Sihtasutuse tänukaardid (Prinditud Arjowiggins Pop’Set Rich Black 350g).

Kartong

Võrreldes samas grammkaalus paberiga paksem ja jäigem kartong on suurepärane valik rakendusteks, kus vastupidavus ja tugevam tunne on olulised. Kartongi kasutatakse sageli postkaartide, pakendite juures ning näiteks seinakalendrite viimaseks leheks

When compared to paper of the same grammage, cardstock offers greater stiffness and thickness. This feature makes it an excellent choice for applications where durability and a substantial feel are essential. Cardstock is frequently used for postcards, packaging, and the top pages of wall calendars.

Näidis: Bon Vegani maitsepärmi pakend, prinditud Stora Enso carton CKB Nude kartongile.

Paberite grammkaalud

Paberi grammkaal näitab, mitu grammi kaalub üks ruutmeeter paberit. Grammkaalu mõistmine on oluline õige paberi valimiseks oma projekti jaoks. Siin on ülevaade levinud grammkaalu kategooriatest ja nende tüüpilistest rakendustest:

Hoolikalt paberitüübi ja selle grammkaalu kaaludes saate tagada, et teie trükised mitte ainult ei näeks visuaalselt meeldivad välja, vaid oleksid ka kooskõlas teie kavandatud otstarbega, olgu see siis turundussõnumi edastamine või kutsungi elegantsi säilitamine.