Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Reisiblogi: Cuba - Reisiblogi: Cuba - Reisiblogi: Cuba - Reisiblogi: Cuba - Reisiblogi: Cuba

Erkki

Ilmselt enamusel meist on aja jooksul tekkinud mingi teatud nägemus Kuubast – kirjud majad, vanad ameerika autod, Che Guevara ning sigarid.

Seda kõike Kuubal ka näeb, kuid ometi pakub see riik ka palju üllatusi ning avastamisrõõmu.

Märkimisväärne on, et Kuubal ringi käies ei näe kuskil harjumuspäraseid tuntud brändide reklaame – neid kuulsaid tooteid lihtsalt ei eksisteeri seal. Ma ei mäleta, et oleksin käinud üheski teises riigis, kus pole näiteks Coca-Colat…

Enamus hooneid on plakativabad või on mõni üksik kohaliku ettevõtte silt. Iseenesest oli väga värskendav näha tühje majaseinu ning taksosid.

Some of the buildings may have signs for local businesses but most have none at all. It was actually very refreshing to see empty building walls and taxis. 

Siiski ei puudu reklaam täielikult, eriti mis puutub Kuuba tulusaimasse sektorisse – turismindusse. Oma restorani või kodumajutust reklaamitakse üldjuhul siiski tutvustava sildiga. Huvitav on sealjuures see, et kes on panustanud oma sildi või näiteks menüü väljatrükkimisele ning kasutanud tõenäoliselt kujundaja abi, on tihtipeale saanud maitsetu ja kirju lõpptulemuse. Samas kui käsitsi joonistatud sildid olid üldjuhul alati väga maitsekad ja kunstilised, tihtipeale kalligraafiliselt kujundatud tekstiga. Isegi kõige suvalisemas kohas asunud toiduputka, oli näinud vaeva oma menüü käsitsi maalimisega.

Today a visit to Cuba seems like a trip into the past, however there Kui hetkel on Kuuba külastamine justkui ajarännak minevikku, siis on see riik siiski muutuste tuules ning üha enam avatud lääne maailmale. Üha suurenev ligipääs internetile toob kindlasti muutusi ka Kuuba graafilises disainis ning juba praegu võis mõnes kohas märgata väga lääneliku disainiga silte, mis ilmselgelt mõjusid paljudele turistidele turvaliselt ja koduselt, mistõttu oli neis kohtades tihtipeale palju rohkem kliente.

Loe veel:
Travel Blog: Inspirational Barcelona