Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Telliskivi peidus pool - Telliskivi peidus pool - Telliskivi peidus pool - Telliskivi peidus pool - Telliskivi peidus pool

Erkki

Telliskivi Loomelinnak teeb taas midagi esimest korda!

Avatud on järgnevad staabid

15.00-19.30 Ürituse ametlik infopunkt, kust saad vajalikud ala kaardi ja programmiga trükised, suuniseid ja juhiseid ning kaasa hea ja sõna ja naeratuse, asub TELLISKIVI POETÄNAVAL, REVAL CAFE KÕRVAL OLEVA SISSEPÄÄSU JUURES.

15.00-20.00Valge Galerii kohvik
A1-A2 hoonete vahel III korrusel asub kunstigalerii, mis sel õhtul muutub mõnusaks kohvikuks, kus saab väikest suupistet ja juua, puhata kott-toolidel ning kuulata EESTI POPSi muusikat (või ka tantsida)
Uusi huvitavaid jooke pakub Säsi Kombucha!

Telliskivi Loomelinnaku A-hoonetes ja õues liiguvad ringi ürituse VABATAHTLIKUD, kellelt saab infotrükiseid ja küsida juhiseid õige teeotsa leidmiseks.

Ekskursioonid

11.00, 15.00, 17.00 ArtPrint kunstitrükised annab võimaluse heita pilk oma trükikotta, saada teada, mis ja kuidas nad teevad ning kuidas jõuab kunst paberile.
KOHTUMISPAIK: Artproof.

15.00-20.00 EESTI TERVISERAJAD paneb sind liikuma Telliskivi Loomelinnaku A-hoonete siseterviserajal “Loomelihas”. Tule liiguta ja räägi spordijuttu ka.

15.00-23.00 Erinevate Tubade Klubi ja Cabaret Rhizome’i avatud uksed. Sel õhtul näed teistsugust ETK-d – saad ise minna greenboxi ehk Cabaret Rhizome etenduste lavale ja virtuaalses etenduses viibida. Samuti mängida läbi otsustusprotsesse etendusest “Otsuse anatoomia”.

19.30 Cabaret Rhizome’i kunstiline juht Johannes Veski räägib ausalt ära, kust nii teater kui ETK alguse said ja missuguste kurvidega rada on läbi käidud, et tänasesse päeva jõuda.
KOHTUMISPAIK: Erinevate Tubade Klubi.

16.00 EESTI TEATRI AGENTUUR (www.teater.ee) räägib teatrikirjandusest, tutvustab oma raamatukogu ja tegevust ning korraldab näidendi ühislugemist. Seejärel viib Vaba Lava sind teatri tagaruumidesse, näitab maja ja räägib, kuidas sünnib teater.
KOHTUMISPAIK: Vaba Lava taga, Eesti Teatri Agentuuri ukse ees.

16.30 Exclusive “Before & After” tour at Lift99 – ehk tuur tulevase LIFT99 Hubi ehitusjärgus ruumidesse, kus saab näha eesootavat ning rääkida startup jutte ning kuulata infot järgmiste Garage48 hackathonide kohta.
KOHTUMISPAIK: JOOKS Rattastuudio ees.

17.00 Tartu Pseudo Tours teeb läbi ajaloo päris esimese Telliskivi kandi oma tänavakunstituuri.
KOHTUMISPAIK: Reval Cafe ees.

17.30 Peidus loomelinnak. Retk Telliskivis – Linnalabori linnakutuur loomelinnaku kõige varjulisematesse kohtadesse. Kliki üritusel, leia registreerumisinfo
KOHTUMISPAIK: F-hoone ees.

19.00 Punane Maja viib backstage’i ja näitab, kuidas pidu tehakse! Näed reaalseid peo ettevalmistusi, heal juhul soundchecki ka.
KOHTUMISPAIK: Punane Maja.

Näitused

10.00-20.00 Fotonäitus “Siin ja sealpool piire” Valges Galeriis. Fotonäitus fotoentsuiasti ja vabatahtliku elust konflikstist räsitud Palestiinas ning teisel pool piiri Israelis. ASUKOHT: A1-A2 hoone vahel, III korrus, sissepääs A1 uksest).

10.00-20.00 Kunstnik Jane Remmi maalide näitus Valges Galeriis.
ASUKOHT: A1-A2 hoone vahel, II korrus, sissepääs A1 uksest).
Kl 15.00-18.00 on avatud ka Jane Remmi ateljee, kus on võimalik kunstnikuga juttu ajada, tema töid näha ning arutleda.
ASUKOHT: A1 hoone III korrus.

19.00-21.15 TEST fest – Telliskivi Peidus Pool kuraatorprogramm – näituste avamised!
## 19:00 Steve Vanoni ja Heidi Paju näituse avamine TEST pop-up Galeriis.
## 19:20 TEST’i nurgal – Tijn Nelemans seinamaal ja Heleliis Hõim õlimaal.
## 19:30 Pabrik – Kärt Einasto illustratsioonidega.
## 19:40 Punane Maja – Ruudu Rahumaru Art – Ruudu Sandra fotokollaazid.
## 20:00 Kivi Paber Käärid – Lauri Lihten-Haavel linoollõigetega.
## 20:20 Pudel baar II korrus – Viguratoorium joonistustega.
## 20:50 Erinevate Tubade Klubi – Ahti Sepsivart illustratsioonid, Evelyn Ervin ja Heleliis Hõim maalid.
Ekraanidel Tomáš Roč – Sladke video installatsioon ‘Identity’.

Töötoad ja loengud

15.00-20.00 ARTE kunst ja hobi töötuba
Tule läbi kogu perega ja saad proovida erinevaid kunstitarbeid Arte kaupluse tootevalikust ning proovida käsitööd väga paljudes erinevates tehnikates.
ASUKOHT: A2 hoone III korrus.

15.00-20.00 ARENGUKOOSTÖÖ ÜMARLAUD ehk Terveilm esitleb: disaini endale T-särk!
Anname T-särkidele uue elu – kasutame riidevärve- ja tekstiilimarkereid, soovi korral ka šabloone piltide ja tekstide kujundamiseks. T-särgid ja värvid toob ühendus Humana, soovi korral võib ka enda vana särgi värskendamiseks kaasa võtta.”
ASUKOHT: A3 hoone III korrus.

15.00-17.00 Kaupluse Safran VÄRVIDE KOOLITUS. Koolitusel saad teada, millised värvid millistele pindadele sobivad, milliseid toone teatud tingimustes eelistada ja palju muud kasulikku. Lisaks saad ise oma maalrioskused proovile panna ning Safrani kuulsa pigmendiriiuliga lähemalt tutvust teha!
Safrani värvivalikus on naturaalsete toonidega savi-, lubi-, marmor-, kaseiin- ja liimvärve.
REGISTREERU: tallinn@safran.ee
ASUKOHT: B hoone, tagumine parkla.

15.00-16.00 Sviiteri loeng: TOIDA OMA BRÄNDI
Sviiter on üheksandat aastat Eesti Disainimaastikul tegutsev loovbüroo, mis igapäevaselt tegeleb ettevõtete brändingu küsimustega. Räägime, kuidas ideest saab bränd ning kuidas sellele meie büroos liha ja struktuuri kasvatatakse. REGISTREERU: hello@sviiter.ee
ASUKOHT: Vaba Lava tagumine sissepääs (Sõltumatu Tantsu Lava uks), kohtumine kell 14.55 ukse ees.

15.00-16.00 Funderbeam esitleb: INVESTEERIMISE ABC
Vestleme investeerimise ning oma investeerimisportfelli loomise põhitõdede üle. Samuti anname ülevaate, kuidas investeerimine Funderbeami platvormil töötab. Tule kohtu uudse investeerimiskeskkonna Funderbeam eestvedajatega ning kogu inspiratsiooni investeerimise alustamiseks iduettevõtetesse.
Alates kl 16.00 vabas vormis mitteametlikud investeerimisjutud.
ASUKOHT: Kivi Paber Kääride hoone (C4) II korrus.

16.00-17.00 PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival vabas vormis loeng FILMIDE NÄITAMISE ABC
Avame põnevaid telgitaguseid, kuidas jõuavad filmid meie kinodesse, mis õigused ja kohustused kaasnevad filmide näitamisega avalikel üritustel, kuidas korraldada legaalselt filmifestivali või muud filmiüritust? Ja muidugi räägime sellest, kui äge tuleb novembris toimuv 20. PÖFF!
ASUKOHT: Koolitusruum “Sõna”, A3 IV korrus.

16.00-17.30 Müürileht esitleb: karikatuuride joonistamise töötuba. Tule proovi ise ja piilu, mis teised teevad 🙂
ASUKOHT: A2 hoone II korrus.

17.00-19.00 Jooga-teemaline lühiloeng ja TASUTA HATHA JOOGA TUND Nesty Jooga Stuudios!
Hatha jooga on siinmail enimharrastatud klassikaline joogastiil.

18.00-19.00 Tasuta AAFRIKA TANTSUDE JA TRUMMIMÄNGU TÖÖTUBA MTÜ Mondos
ASUKOHT: Mondo Maailmahariduskeskus, Vaba Lava peaukse vastas B hoones.

18.30-19.30 Vestlusring ÕIGLANE KAUBANDUS EESTI MOODI
Üha enam räägitakse Eestis õiglasest kaubandusest, keskonnasõbralikust tooraineist ja selle kasutamisest tekstiilitööstuses. Vähem räägitakse sellest, miks on ettevõtteid, kes toodavad Eestis ning miks me seda teeme ning mis põhjusel need rõivad on sageli kallimad.
Sellest ja juba ka eespool mainitud teemadel vestlevad Telliskivi poodide omanikud: Mare Kelpman (Kelpman Textile). kauplusest Minu Väike Maailm Jette Heinlo (kaubamärk Eerin) ja Iti Pällin (kaubamärk Villapai).
ASUKOHT: Kelpman Textile pood, Telliskivi Poetänaval

[aeg täpsustamisel] Eesti Disainimeeskond: vestlused, arutelud ja mõtteavaldused Eesti märgi arendamise teemadel.
ASUKOHT: EDMi kontor, B hoone, sissepääs tagumisest parklast, Safrani uksest.

Mood ja disain

11.00-20.00 PEIDUS AARDED TELLISKIVI POETÄNAVA KAUPLUSTES
Kõigis poodides saadaval nii uudised kui vanad hitt-tooted ning mitmed peidus aarded. Poetänava kauplused: Homeart, Les Petites, Dharma Fashion, Kelpman Textile, Reet Aus Design, Minu Väike Maailm, Ehe Mood, ARTE Kunst ja Hobi, Roheline Vihmavari, Coffe Angels & OrganicDay, Mimesis, Vintage Chick, Universaal Universum
ASUKOHT: A2 JA A3 I korrus, sissepääs Telliskivi tänavalt ja õuelt.

11.00-20.00 Aparaaditehase esinduspood tuleb külla!
Tartus tegutsev loomelinnak Aparaaditehas tuleb meile esmakordselt külla! Telliskivi Poetänaval avab Aparaaditehas oma esinduspoe, kus müügil vinged disaintooted, mis igapäevaselt just Aparaaditehase ruumides valmivad. Lisaks sellele tuleb külla Aparaaditehases toimetav Trükimuuseum, mis viib läbi paberi voltimise töötubasid.
ASUKOHT: Telliskivi Poetänav.

16.00-20.00 TELLISKIVI KIRBUTURG ERI
Spetsiaalne “Telliskivi peidus pool” kirbuturg Rohelises Saalis. Telliskivi Loomelinnaku asukad müüvad oma taaskasutuskaupa, aga lisaks sellele traditsioonilised müüjad, käsitöölised, üllatuskülalised jt. Tule jaluta läbi ja ostle endale head taaskasutatud kaupa.
ASUKOHT: Roheline Saal, B hoone, Pudel Baari kohal.

15.00-20.00 MTÜ Mondo käsitöö müük, vestlusring ja õiglase kaubanduse kohvik
Meie juures on võimalik osta Ghana, Keenia, Uganda ja Afganistani naiste käsitööd ning kuulda, kuidas Mondo toetab naiste ja laste heaolu nendes riikides. Pakume õiglase kaubanduse teed ja kohvi ning arutame, kuidas meie tarbimine toetab vaesemaid riike. Kohvi kõrvale on võimalik mekkida Süüria ja Afganistani pagulaste poolt valmistatud suupisteid ja rääkida kokkadega juttu. Kohviku tulu toetab Mondo arengukoostööprojekte Aafrikas.
ASUKOHT: Mondo Maailmahariduskeskus, Vaba Lava peaukse vastas B hoones.

15.00-20.00 311.ee pop-up pood ja UBERi eriveod
Avame pop-up poe, kus on võimalik osta Eesti artistide T-särke. Teeme koostööd Uberiga, mille raames saad tellida endale samal päeval Elephants From Neptune uue albumi “Oh No” signeeritult & pühendusega. Uber toob Tallinnas plaadi sulle kohale 1h jooksul! Lisaks tasub juba seepärast meie juurest läbi tulla, et võibolla tuleb mõni bänd ka meile külla ning ajab juttu või teeb suisa muusikatki.
ASUKOHT: A2 hoone III korrus.

15.00-20.00 Nõelakoda
Saad tulla vaatama, milline ühe rätsepa töökoda välja näeb, mis masinad ning võimalusel seal kasutusel on. Ajada saab ka õmblusjuttu ning nööpi saab ka ette õmmelda!
ASUKOHT: A1 III korrus.

15.00-20.00 Nõelake OÜ
Tule Nõelakese kontorisse tekstiili mosaiigi tehnikas poekotti disainima. Soovija mõtleb endale meelepärase kujundi välja, joonistab ja lõikab selle liimiriidest ja aluskangast välja ning seejärel nn täidab ladudes selle kangatükikestega. Kujundi õmblen mina poekotile. Poekott on mustast puuvillasest kangast.
Koti õmblemine sümboolse tasu eest. Samuti saab kohapeal tutvuda ja osta Nõelakese tooteid.
ASUKOHT: A1 III korrus.

15.00-20.00 TEGADE avatud uste õhtu (Telliskivi Loomelinnaku peidus pool) 
Tule vaata, kuidas käib rõivaste tootearendus! Samuti teeme lõikeid ja õmbleme ning palju muud.
Samuti toimub meie stuudios TOOTMISJÄÄKIDE KIRBUKAS – saadaval suures koguses erinevaid pesukumme, ilmselt mõned kangajupid, mõned padajad ja ka pambuskangast T-särke!
ASUKOHT: A1 III korrus.

15.00-20.00 WÖÖ disainistuudio
Tule külla unikaalse Eesti rõivabrändi WÖÖ stuudiosse ning tutvu meie loominguga. Meile on olulised looduslähedased materjalid, innovatsioon disainis, mugavus ning praktilisus! Kohapeal saad kõiki kaupu uudistada, proovida ning kaasa osta.
ASUKOHT: A1 III korrus.

15.00-20.00 Kangasjuhe
Unikaalne stuudio, mis toodab tekstiilkattega kaableid ning lambikomponente. Uksed on avatud, saab puhuda juttu, pakume limonaadi ja suupisteid.
ASUKOHT: A3 hoone II korrus.

15.00-18.00 Les Petites stuudio
Helge Kodu ruumiparfüümide demo ja nuusutamine. Tule puhu juttu Les Petites Eesti ja Baltikumi disainerite esinduspoe tegijatega.

15.00-18.00 Bless This Mess stuudio
Kutsume kõiki oma moepessa. Tule meie moestuudiosse tutvuma meie loominguga (mantlid, kleidid ja aksessuaarid), vali mustreid, proovi selga ja aja autoritega juttu. Meie meeli erutavad mustrid, naiselikud vormid ning armsad prindid.
ASUKOHT: A3 IV korrus.

18.00-19.00 NAABERHUUD/KEHA3/UPSTAIRS SALONGI ESITLUS
Naaberhuud on veel ametlikult avamata linnamööbli, valgustuse, sisustuslahenduste ja targa kodu- ja kontorisisustuse salong B-hoones, väljaku ääres. Naaberhuud, Keha3 ning Upstairs löövad uksed valla, astu sisse ja tutvu Naaberhuudi pidajatega, vaata ja katsu nende tooteid, kuula jutte tarkadest valgustitest ning nende juhtimisest ja linnamööbli disainist. Terve päeva vältel saad tulla uudistama Upstairs’i keraamikat! Natuke saab snäkki ja keelekastet ka.

Meelelahutus

15.00-20.00 Bonefarm Creations
Bonefarmi kontoris saab nautida rallimängu, õlut, head muusikat ja seltskonda.
ASUKOHT: A2 hoone III korrus.

15.00-20.00 Mellow videopäevik
Tule tee meie juures “check-in”. Mellow kontoris on üleval videokaamera, mille eest saad läbi astuda ning ükskõik, millisel looval viisil end salvestada lasta. Salvestutest valmib omamoodi alternatiivne kokkuvõtte video “Telliskivi peidus pool” üritusest ning nende külastajatest! Ühtlasi tule ajame juttu sel teemal, mida Mellow teeb ja kes me oleme.
ASUKOHT: A1 hoone III korrus.

15.00-… JOOKS Rattastuudio
JOOKSu juures saab koos lastega proovida rattaga võidu- ja vigursõitu. Kes teab, võibolla saavad seda teha isegi täiskasvanud 🙂 Õhtupoole muutub JOOKS melomaanide mekaks, toimub järjekordne Muusikasõprade Klubi, kus mängitakse ja kuulatakse head muusikat!
ASUKOHT: B hoone, küljeparkla kõrval.

15.00-20.00 TELLISKIVI LOOMELINNAK esitleb: lauamängud ja postrigalerii
Avame üheks õhtuks oma rikkaliku, läbi aastate seintele kogutud Telliskivis toimunud ürituste postrite ja ajaleheartiklite galerii. Meie juures ja koridoris saab mängida lauamänge, ajada juttu loomelinnaku tegijatega ning uurida tulevikuplaane.
ASUKOHT: A1 hoone II korrus.

16.00-17.30 Ruthi massaažisalong kutsub uudistama
Tule tutvu meie salongiga ning broneeri aeg mõnusaks massaažiks. Ruth tutvustab ennast, salongi ning müügilolevaid tooteid. Kohal on ka koerterapeut Jasper!
Ainult “Telliskivi peidus pool” raames külastajatele müügilolevad Yamuna ja Byothea tooted ning kohapeal broneeritud hooldused -10% SOODSAMAD!
ASUKOHT: A2 hoone II korrus.

Maitseelamused

9.00-19.00 Muhu Leib: erileib ja degusteerimised
Muhu Pagarid on erandlikult avatud kuni kella 19:00. Degusteerimiseks pakume Muhu leiba seemnetega ja Butero käsitöövõisid. Müügil ka Muhu õlled. Küpsetame tavapärasest suuremas koguses leibu, et ka õhtul saaks sooja leiba osta. Erileib – Muhu leib jõhvikate ja metspähklitega.
ASUKOHT: B hoone, tagumine parkla.

10.00-17.00 La Muu uskumatu soodushind!
Ainult 21.10 avanevad uksekella helistamise peale La Muu jäätisevabriku kontori uksed, et osta sel päeval La Muu pakijäätiseid imehea hinnaga – 4,5€ pakk (tavapärast on hind poodides 5,9€ ja enamgi veel).
ASUKOHT: B hoone, sissepääs pargi poolt maja küljelt.

12.00-23.00 F-hoone
Terve päeva saab nautida erirooga ja õhtul alates kella 18.00st mängivad plaate Jaagup Jalakas ja P. Julm. Piduu!

14.00-20.00 Saa Vahvlimeistriks Reval Cafès
Meie armsas Tellisikivi kohvikus toimub magusasõprade eriürituse „Saa vahvlimeistriks!“. See tähendab, et toome vahvlitööstuse otse Telliskivi südamesse! Igal vahvliostjal on võimalus ise meisterdada suussulav käsitöövahvel meelepäraste lisanditega.
ASUKOHT: Telliskivi Poetänav, A2 I korrus.

15.00-20.00 Artisan Honey ja Nobenaps
Nobenaps ja Artisan Honey avavad ühiselt ukse Artisan Honey kontoris. Pakume maitsta eestimaist mett ja napsu, räägime toodetest lähemalt ja oleme rõõmsad vestluskaaslased kõigile huvilistele.
ASUKOHT: A2 hoone II korrus.

16.00-18.00 BOOSTI MAHLABAAR
Boost Juice Bars EST avab oma kontori uksed! Degusteerime smuutisid, räägime tervislikust vahepalast ning tutvustame võimalust tellida smuutisid kontorisse/kooli/üritusele jne.
ASUKOHT: A3 hoone III korrus.

16.00-… Pudel Baar
Meie käsitööõllede baari valikus on jätkuvalt ligi 200 kohalikku, välismaist ja eksootilist õlut. “Telliskivi peidus pool” ERIPAKKUMINE: rahva lemmik ehk enimmüüdud õlu Pilsner Urquell vaadist 0,5 l vaid 3€.

22.00-… Kivi Paber Käärid
Sinebrychoff Long Drink 0,5L- 3€, all night longero.

Muusika ja pidu

10.00-20.00 Janek Murd & Eesti Pops
Terve päeva ning õhtu vältel mängib loomelinnakus muusikat kodumaine plaadifirma ja värskekõlalise eesti popmuusika edendaja, ühendus Eesti Pops
ASUKOHT: Eesti Pops mängib A1 hoone ümbruses ja alates kl 15.00st ka Valge Galerii Kohvikus.

21.15-03.00 ÜHISLOOMING: TEST Pop-up galerii & Erinevate Tubade Klubi
21:15 Steve Vanoni muusikaline performance Erinevate Tubade Klubis
22:00 Indrek Spungin‘i kontsert Erinevate Tubade Klubis.

23:00 – 00:30 SU—MU (Eerik Kändler) live TEST pop-up Galeriis koos Fifi butiik live kehamaalingute ning Hi Matcha Jaapani tee degusteerimisega
00:30 – 03:00 ..pidu jätkub TEST’is varahommikuste mõnusate DJ biitide saatel: Steve Vanoni, Eerik Kändler, Sten Roosvald, Hendrik Suurhans jt.

18.00-… F-hoone
Plaate mängivad Jaagup Jalakas ja P. Julm. Piduu!
[aeg täpsustamisel] Muusikasõprade Klubi JOOKS Rattastuudios.

22.00-05.00 Punase Maja lõpufest
23.00-03.00 Muusikat mängib Brigit Arop (Protest FM)