Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Suvel praktikal: Erle - Suvel praktikal: Erle - Suvel praktikal: Erle - Suvel praktikal: Erle - Suvel praktikal: Erle

Erkki

Sel suvel oli meil praktikal Erle, lugege, kuidas ta oma aega meie juures kirjeldas.

Minu graafilise disaini erialapraktika toimus 2019. aasta suvel loovbüroos Sviiter. Tuleb tunnistada, et praktikakoha leidmine oli üsna keeruline protsess, kuid lõpuks sai ettevõtte valikul määravaks kaugtöö vormis töötamise võimalus, mis mulle väga hästi sobis. Samuti tundsin suurt huvi agentuuri poolt pakutavate ülesannete vastu. Sviitris veedetud aeg oli väga huvitav ja andis praktilisi oskusi igapäevaseks tööks graafilise disainerina. Sain kinnitust, et olen valinud enda jaoks õige eriala, millel tahan töötada ja ennast järjepidevalt täiendada. Praktika andis kindla teadmise, et parimaks saab ainult suure töö, harjutamise ja katsetamise läbi. Alahinnata ei saa ka teisi graafilise disaineri tööd puudutavaid aspekte nagu klientidega suhtlemine, eneseväljendusoskus, müügitöö oskus. 

Minu praktika ajal ei olnud konkreetset suurt tööd, mida tegema pidin, vaid Erkki andis mulle jooksvalt ülesandeid ning osalesin erinevates protsessides. Praktika jooksul pidin kujundama Tori Valla CVI jaoks dokumendi kaaned ja dokumendi plangi, animatsioon sõnadele “Sviiter Agency”, millest Erkki soovis ka logo.

Tori vald oli tellinud Sviitrilt CVI, mis oli juba peaaegu valmis ning minu ülesandeks oli kujundada dokumendi plank ja dokumendikaaned punase värvikomboga kollasele kõrvuti. Dokumendiplangi puhul tuli mul teha CVI kujundus ja reeglid juurde, kujundusfail põhjade printimiseks ning MS Office Wordi dokumenti, kus paigutatud elemendid (jalus, tekstijoondused jms) paigas oleks. Tegin nii dokumendi plangist kui dokumendi kaantest erinevaid variante ning valisime koos Erkkiga Tallinnas agentuuris välja parimad ning need esitati ka kliendile. Rõõm on tõdeda, et üks minu kujundatud dokumendikaantest ka välja valiti. Sain kogemuse teha millegi järgi kujundus, kus on reeglistik ja raamid paigas. Alguses valmistas mulle see raskusi, sest ette oli antud juba üks dokumendi mapp ning kuidagi ei leidnud ideid. Natukese aja pärast juba töö sujus ning olin tulemusega rahul, sest välja tuli midagi teistsugust kui ette antud mapp.

Teiseks ülesandeks tuli teha sõnad sviiter agency liikuvaks ringiks. See oli põnev ülesanne, sest mulle väga meeldib After Effectis avastada ja nuputuada. Otsisin palju variante ja lõpuks leidsime sellise Effecti nagu Cylinder Effect, mis viis soovitud tulemuseni. Erkki soovis, sellest liikuvast pildist saada ka vektor faili, et kasutada seda logona. Töö käigus tulin tõdemusele, et protsess oleks olnud lihtsam, kui oleks valmis logo ja see siis liikuvaks muuta. Samas leidsin, et kui poleks kõigepealt animatsiooni teinud, siis poleks ka sellist logo ideed Erkkile tulnud. Alustasin lihtsast sõnast, mille panin ringis liikuma ja läbi katsetusmeetodi tuli midagi ägedat, mitte lihtsalt liikuv ring, vaid teistmoodi ja selline silmapete: all jookseb agency ning sviiter üleval nagu ovaalselt, aga samas tundub nagu ringi sees, aga täpselt nagu aru ei saagi, oleneb kuidas mõtled ja vaatad.

Kokkuvõtteks saan öelda, et lisaks koolis saadud teadmistele ja oskustele on väga oluline õppetöö osa just erialapraktika reaalselt tegutsevas ettevõttes, sest teooria ilma praktikata ei anna piisavat ülevaadet tegelikust situatsioonist graafilise disaini valdkonnas ja agentuurides toimuvast. Olen tänulik oma juhendajale Erkki Pungale võimaluse eest piiluda disainerite igapäevaellu ja saada tulevaseks tööks kaasa parima soovituse: “Mõtle rohkem out of box lahendustele!”