Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Pantone aasta värv 2023: Viva Magenta - Pantone aasta värv 2023: Viva Magenta - Pantone aasta värv 2023: Viva Magenta - Pantone aasta värv 2023: Viva Magenta - Pantone aasta värv 2023: Viva Magenta

Erkki

Pantone valis 2023. aasta värviks Viva Magenta 18-1750, tuhm roosa, mis vaatab rohkem looduse poole ning suhestub pigem punaste toonidega. Selles on uusi värskeid signaale ja tugevust. Viva Magenta on vapper ja julge, sisaldab endas rõõmu ning soovi tähistamiseks.

Moto Magenta

Motorola ja Pantone koostöö on ulatunud juba mitmetesse aastatesse ning strateeglised arutelud on jõudnud Motorola tootevalikutesse. Motorola ja Pantone koostööd saab pidada kahepoolseks, kuna Pantone annab värvile mõõtme ning strateegia ning Motorola rakendab seda läbi toodete. Nii on võimalik hinnata värvi mõju toodetele, nende kujundusele, kasutatavusele ning jälgida kasutajate hoiakuid teatud värvide suhtes. Uue aasta värvi valguses laseb Motorola globaalselt välja oma värske mudeli Edge 30 Fusion samuti Pantone aastavärvis.

Artechouse

ARTECHOUSE, on innovatsioonile ja tehnoloogilisele kunstile orienteeritud ettevõtmine, kes koostöös pantonega on asunud katsetama 2023. aasta värvi, Viva Magentat. Neil on kureeritud erinäitus ning erinevad värvi installatsioonid, mis samuti levitavad strateegiliselt Pantone aasta värvi väärtuseid ning strateegiat. ARTECHOUSE’i jaoks on tegemist esimese sellise väljapanekuga ning näitus avatakse 3. detsembrist Miami Beachil Art Baselis.

Cariuma

Jalatsibränd CARIUMA lõi samuti oma jalatsiseeriatele eraldi aasta värvi erimudelid. Cariuma jaoks on samuti tegemist esimese korraga, mil Pantonega koostööd tehakse ning kokku tuleb Viva Magenta kuuele jalatsimudelile.

Pakend ja multimeedia

Viva Magenta on julgustav ning kaasa kutsuv punane, milles sisaldub jõud ja värskus. Pisut elektrifitseeritud ning piirideta värv sobib ideaalselt nii printi kui digitaalmaailma. Viva Magenta tervitab kõiki ning kutsub katsetama pakkudes laia kasutusvõimalust ning toimivust erinevatel meediumitel.

Magentaverse

Lisaks, kuna aasta värvi valis AI, siis mitmed kriitikud on maininud, et värv justkui liigub eemale pärismaailmast Magentaverse suunal vihjega Mark Zuckerbergi Metaversele. Lisaks on Viva Magenta väga sarnane TikToki Follow Buttonile.

Koodid

PMS PANTONE 18-1750
RGB 187, 38, 73
CMYK 18, 98, 67, 6
HEX #BB2649

Allikad

Pantone – Color of the Year 2023
NY Times – Pantone’s Color of the Year Was Made for the Metaverse
Color-Name – Viva Magenta
NY Post – Viva Magenta! Pantone’s Color of the Year 2023 is here to shop now