Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Pantone aasta värv 2022 – Very peri - Pantone aasta värv 2022 – Very peri - Pantone aasta värv 2022 – Very peri - Pantone aasta värv 2022 – Very peri - Pantone aasta värv 2022 – Very peri

Erkki

Esimest korda ajaloos valis Pantone Color Institute aasta värviks uue tooni ning selleks unikaalseks ja eriliseks värviks sai Very peri.

PANTONE 17-3938 Very Peri on soe ja sõbralik tuhm sinine, millest õhkub kindlameelsust ning rõõmsat meeleolu, mis julgustab piiritut eneseväljendust ning katsetamist. See entusiastlik toon näitab dünaamikat ja kapriissust, mis sobib ettearvamatule värviharmooniale ning spontaalsetele värvikooslustele.

Very Peri määramisega tähistab Pantone ettevõtte 22-aastase ajaloo jooksul, kui aasta värviks on valitud uus värv mitte värv juba kasutusel olevast Pantone värvivalikust.

„Uue värvi loomine on Pantone aasta värvi valimise ajaloos esmakordne ning see peegeldab globaalset innovatsiooni ning muutuseid meie ümber. Ühiskond tunnetab värvi kui peamist kommunikatsiooni vormi ja viisi mistõttu tõstab selle uue punase ja violetse tooni keerukus meie ees peituvad ulatuslikud võimalused” ütles Pantone värviinstituudi asepresident Laurie Pressman.

Very Peri lisatakse nüüd Pantone’i moe-, kodu- ja interjöörivärvisüsteemi, mis on moe-, tekstiili-, kodu- ja sisekujunduse kõige laialdasemalt kasutatav värvistandardite süsteem. See on mitmekülgne toon, mis on disainis ja loomemaailmas kohanemisvõimeline ning millele pääseb juurde ka rakenduse Pantone Connect ja nelja paleti seeria kaudu. 

RGB – 102 103 171
CMYK (ligilähedaselt) – 40, 40, 0, 33
HEX – #6667AB

Allikad:
Pantone – Pantone color of the year 2022
NY Post – Pantone Color of the Year 2022: Shop ‘Very Peri’ periwinkle items 
Printmag – It’s Here: The 2022 Pantone Color Of the Year, and it’s Very Peri