Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Aasta täis silmasära - Aasta täis silmasära - Aasta täis silmasära - Aasta täis silmasära - Aasta täis silmasära

Erkki

Taaskord on käes sügis, puud on oma lehti langetamas, öökülmad on meie tihedad külalised ning Sviiter hakkab peagi käima oma kümnendat aastaringi.

Just-just. 7. novembril tähistab Sviiter oma üheksanda tegutsemisaasta täitumist, mis sarnaselt eelmistele aastatele omab täiesti omanäolist peatükki meie teekonnal. Põgusalt oleme varemgi kajastanud eelnenud aastate mõtteid oma blogis (Pool dekaadi kujundust) ning nõnda ka sellel aastal.

Läinud aastat võib pidada järjekordseks kasvuaastaks. Meiega liitus kujundaja Gerit, kelle käekirja näeb Wesse Furniture kodulehe, Inbanki ning Krediidipanga Sihtlaenuvisuaalide juures nii trükistel kui välimeedias.

Ka meie arenduspartneritel on inimesi juures, mis võimaldas meil võtta sisse kaalukamaid projekte. Aasta alguse poolelt tasub kindlasti mainida Rahvusvahelise küberturvalisuse indeksi (NCSI) veebilehe loomist, mis võrdleb riikide küberturvalisuse näitajaid ning järjestab riike nende alusel. 

Uuendasime Eesti interneti päeva (päev.internet.ee) lehte ning veel enne aasta lõppu võtame loodetavasti ette Tallinna e-riigi konverentsi (tallinnconference.ee) kodulehe uuenduse. 

Ääretult positiivse projekti osas tooks esile Randvere kooli kodulehe (randverekool.edu.ee) loomist ning kollektiivi fotosessiooni, mis andis meile palju meeldejäävaid ning päikeseküllaseid hetki mõlema protsessi vältel. 

Wesse Furniture värske veeb (wesse.ee) valmis just välismesside eel ning võimaldas neil edukalt värskete toodetega pildis olla. Välisprojektidest suured tänusõnad ettevõttele Bizink Online, kes pakub Uus-Meremaal finantsettevõtetele valmisveebilahendusi. Selle aasta kalendris on veel mitmeid huvitavaid hetkel töös olevaid veebiprojekte, millelt küll saladuseloori hea meelega eemaldaksime, aga iga asi omal ajal. 

Suurematest trükiste projektidest väärib kindlasti esile tõstmist E-riigi Akadeemiaaastaraamat ning erinevad projektitrükised, mis on levinud projektide toel Azerbaidžaani, Moldovasse, Ukrainasse, Namiibiasse ja mujale. Lisaks Inbanki ning Eesti Interneti Sihtasutuse aastaraamatud, Millamore ja Tapvei pakendid, mitmed plakatid ja messimaterjalid, EAS Kosmosebüroo ja Euroopa Kosmoseagentuuri koostöös tehtud Euroopa kosmosepoliitika arutelu trükised ning palju-palju muud.

Ja loomulikult brändinguprojektid, millest kõige mahukamana jõudis lõpule E-riigi Akadeemia sümoolika ja levikmaterjali väljatöötamine. Juba eelmainitud Wesse Furniture, mille identiteedi uuendus leidis kajastamist sel suvel Euroopas kolmel kaalukal elamumessil. Koostöös Webestiga valmis MultiPro System visuaalne identiteet ning  turismivaldkonnast tasub kindlasti ära märkida Visit Saaremaa uus sümboolika.

Suvel külastasime Eesti Disainikeskuse eestvedamisel Berliini ning käisime Soomes Seinajokis toimunud Elamumessil külas Wessel, millest mõlemat sündmust kajastasime ka oma blogis (Loov Berliin ning Wesse Elamumessil Soomes).

Tõesti, milline aasta! Kõik eelnev annab meile palju kindlustunnet, et ka järgnevad aastad saavad olema endiselt värsked ja kasvurohked. Nagu ka meie enda koduleht, kus hetkel seda artiklit lugemas oled, sai uue välise kuue ning kannab endas seda värvi ja rõõmsameelsust, mis meis keeb.

Täname kõiki, kes on nendel aastatel olnud meiega ning tere tulemast uued ideed, inimesed, projektid ja väljakutsed!